ورود به سیستم
پوستر کنفرانس
زمان باقیمانده
مهلت ارسال مقاله:
برگزاری کنفرانس:
نشست هماهنگی کنفرانس با حضور وزیر محترم نیرو
1396/04/12 - 10:36

   

خبر مهم:

نشست هماهنگی «چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در صنعت آب و برق» با حضور وزیر محترم نیرو برگزار شد.

   به منظور هماهنگی و ارائه گزارش از آخرین وضعیت فعالیت­های برگزاری «چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در صنعت آب و برق» نشستی با حضور چیت چیان وزیر نیرو، معاونین وزیر، مدیران عامل شرکتهای مادرتخصصی، مدیران عامل شرکتهای زیرمجموعه وزارت نیرو دراستان مرکزی و آزموده اردلان رییس سازمان نقشه برداری کشور درتاریخ شنبه 1396/04/10  در ساختمان وزارت نیرو برگزار شد.

http://www.folder98.ir/1396/04/1499150545.jpg

   http://www.folder98.ir/1396/04/1499071736.jpg

 در این نشست دکتر بختیار معاون برنامه ریزی وامور اقتصادی وزیر با ارائه گزارشی آخرین فعالیتهای کاربرد و استفاده از سیستم های اطلاعات مکانی را به حضار ارائه دادند و تاکید کردند که ما باید از این سیستمها جهت بهبود مستمر مدیریت صنعت آب و برق با هدف بهینه سازی خدمات به مردم ایران اسلامی به صورت مناسبی بهره­ برداری کنیم و برگزاری چنین کنفرانسی با هدف تقویت توان علمی و عملی شرکتها و معرفی آخرین دستاوردها و تجربه های موفق برگزار می شود.

 http://www.folder98.ir/1396/04/1499081665.jpg

در ادامه نشست شبیهی رییس کنفرانس و اله داد رییس اجرایی کنفرانس از آخرین وضعیت فعالیت کمیته ­های اجرایی و شورای سیاستگذاری گزارشی ارائه کردند.

http://www.folder98.ir/1396/04/1499157129.jpg

آزموده اردلان رییس سازمان نقشه ­برداری کشور با تاکید بر اهمیت داده ­های مکانی و ضرورت وجود سیستم­هایی که بتواند این داده ها را به اطلاعات مفید و مدل­های تصمیم­ گیری تبدیل کند تا مدیران و تصمیم گیران مدیریت بهتر و تصمیم­ های مناسب­تری بگیرند، وی افزود: در هر کشور برای هماهنگی بین دستگاه های اجرایی کشور و سیاستگزاری باید یک سازمان این وظیفه را برعهده بگیرد و سازمان نقشه­ برداری کشور این وظیفه را برعهده دارد و با ارائه کدهای مکان مبنا در قالب گرید ملی و پیاده ­سازی این سامانه در سازمان­ها همچنین با تدوین و ابلاغ استانداردها و دستورالعملهای تولید و بروزرسانی داده و اطلاعات مکانی و چگونگی پیاده­ سازی و یکپارچه­ سازی سیستم­های اطلاعات مکانی این وظیفه و نقش را برعهده دارد.

وی وزارت نیرو را در کاربردی­سازی GIS و SDI بسیار موفق دانست و گفت: وزارت نیرو در ایجاد سیستمهای اطلاعات مکانی و زیرساخت داده های مکانی SDI از سایر سازمان­ها پیشروتر است و ما آماده هستیم جهت هرچه بهتر برگزاری کنفرانس همکاری لازم را داشته باشیم.

 http://www.folder98.ir/1396/04/1499098946.jpg

در ادامه نشست مهندس میدانی معاون وزیر در امور آب وفاضلاب وزارت نیرو از کاربرد گسترده GIS در بخش اب تاکید کرد و کفت: مدیریت حوزه های آبریزی رودخانه ها، وضعیت آب­های زیرزمینی، آبخوانها، تالابها و چشمه ها، تاسیسات و شبکه ها و خطوط آبرسانی با استفاده از سیستمهای اطلاعات مکانی بهره می گیرند.

 http://www.folder98.ir/1396/04/1499105731.jpg

در انتهای نشست مهندس چیت چیان وزیر نیرو با اشاره به این که اطلاعات منبع ثروت در هر سازمانی است و تولید و گردآوری و نگهداری آن برای سازمانها بسیار حیاتی است. وی گفت: کاربردی سازی اطلاعات مکانی با استفاده از سیستمهای اطلاعات مکانی در مدیریت طرح ها و تاسیسات آب و برق بسیار مهم و حیاتی است و شرکتهای زیرمجموعه باید تلاش کنند از این سیستمها در عملیات و مدیریت صنایع آب و برق همچنین در نظام های تصمیم گیری و برنامه­ ریزی  استفاده بهینه نمایند.

وزیر نیرو ادامه داد: برای استفاده گسترده از این گونه سامانه ها برگزاری دوره های آموزشی و سمینارها و کنفرانس ها بسیار ضروری است و دست­ اندرکاران این کنفرانس باید با بهره گیری  و معرفی تجربه های موفق از کاربرد GIS به دیگران به گسترش آن کمک نمایند.

چیت چیان تدوین استانداردهای لازم، یکپارچه سازی سیستمها، تولید داده های مکانی در سطح وسیع برای بکارگیری  و تحلیل اطلاعات مکانی در  موقعیتهای بحرانی را از مهمترین مسائل در توسعه سیستمهای اطلاعات مکانی دانست.

وی در پایان افزود: جلب مشارکت حداکثری شرکتهای زیرمجموعه و سایر سازمانها و ارسال مقالات به صورتی که هر شرکت موظف است یک مقاله یا یک تجربه موفق را در کنفرانس چهارم ارائه و معرفی نمایند.

قرار است «چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در صنعت آب و برق» در 22 و 23 آذرماه سال جاری با مشارکت و همت شرکتهای آب و برق زیرمجموعه وزارت نیرو مستقر در استان مرکزی و با همکاری استانداری، سازمان نقشه برداری  و سایر دستگاه های اجرایی استان با هماهنگی حوزه ستادی وزارت نیرو برگزار شود.


Copyright © 2018 4GIS. All rights reserved. Created and Supported by Iman Akbari