ورود به سیستم
پوستر کنفرانس
زمان باقیمانده
مهلت ارسال مقاله:
برگزاری کنفرانس:
چهارمین نشست شورای سیاستگذاری مدیران صنعت آب و برق استان مرکزی
1396/04/01 - 10:05

چهارمین نشست هماهنگی و اجرایی شورای سیاست گذاری  چهارمین کنفرانس سامانه اطلاعات مکانی ( GIS) با حضور جناب آقای دکتر بختیار در محل شرکت برق منطقه ای باختر  و مورخ 96/03/02  برگزار گردید.

 http://www.folder98.ir/1396/01/1498114367.jpg

ارتقای دانش در حوزه GIS راهبرد ویژه وزارت نیرو است

معاون امور برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیروگفت:ارتقای دانش تخصصی همکاران در حوزه GIS راهبرد ویژه وزارت نیرو است.

دکتر محسن بختیار در سومین نشست شورای سیاستگذاری سامانه اطلاعات مکانی (جی آی اس) با حضور استاندار استان مرکزی ، مدیران عامل صنعت آب و برق استان مرکزی ، روسای دانشگاههای استان و جمعی از مدیران صنعت آب و برق و سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری چهارمین کنفرانس ملی سامانه اطلاعات مکانی گفت:با توجه به سطح بالای علمی کنفرانس باید با دقت نظر و برنامه ریزی لازم در راستای اهداف از پیش تعیین شده کنفرانس حرکت کرد.

وی ارتقای دانش و تخصص همکاران صنعت آب وبرق ودر اختیار قرار دادن تجربیات حاصل شده در حوزه GIS به کل دستگاه های اجرایی را از جمله اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

دکتر بختیار بابیان اینکه در این کنفرانس تلاش براین است تا دانشجویان ، محققان و صاحبنظران دراین حوزه شناسایی شوند افزود:استفاده کردن از مراکز تحقیقاتی به صورت گسترده جهت کاربردی کردن GIS یک ضرورت است.

دکتر بختیار با اشاره به اینکه از ظرفیت های پیش رو باید استفاده مطلوب را کرد،افزود: باید از دانش دستگاه های اجرایی دیگر در حوزه GIS بهره برد.

"مهندس محمود زمانی قمی "استاندار مرکزی نیز در این نشست بابیان اینکه استان مرکزی قطب چهارم صنعت کشور محسوب می شود ،افزود:راه اندازی یک سامانه جامع اطلاعاتی برای بهره برداری صحیح از منابع ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این کنفرانس موجبات افتخار و ارتقای سطح علمی استان مرکزی که مهد مشاهیر و نخبگان کشور است را فراهم می سازد.

وی افزود : ستاد مدیریت استانداری تمام تلاش خود را در راستای برگزاری هر چه ‌بهتر این همایش و کنفرانس بکار خواهد بست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این نشست با توجه به ضرورت هماهنگی مطلوب بین تمامی دستگاه های اجرایی جهت برگزاری کنفرانس GIS خاطرنشان کرد:مکان محور شدن فعالیت های صنعت آب و برق نقش بسزایی در ارائه خدمات مناسب به متقاضیان خواهدداشت.

مهندس محمد اله داد گفت: امروزه با توجه به پیشرفت های حاصل شده در تکنولوژی های رایانه ای ،سیستم اطلاعات جغرافیایی GISنیز وارد مرحله جدیدی شده است.

وی افزود:سیستم اطلاعات جغرافیایی ابزار قدرتمندی برای جمع آوری و تحلیل داده های مختلف مکانی هستند، که درنهایت پیچیدگی های مسائل مربوط به کمبود منابع را مدیریت کرده و امکان بهینه کردن استفاده از آنها را فراهم می سازد.

 


Copyright © 2018 4GIS. All rights reserved. Created and Supported by Iman Akbari