ورود به سیستم
پوستر کنفرانس
زمان باقیمانده
مهلت ارسال مقاله:
برگزاری کنفرانس:
پذیرش ۱۸۳ مقاله در کنفرانس ملی GIS
1396/09/19 - 11:58

 رئیس کمیته علمی چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی ( GIS ) درصنعت آب و برقاز پذیرش ۱۸۳ مقاله از ۵۷۵ مقاله ارسال شده به چهارمین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در صنعت آب و برق در اراک خبر داد.

دکترنجفی افزود: یکی از رشته‌های مهمی که در تعداد محدودی از دانشگاه‌ها وجود دارد، رشته ژئوماتیک است که هم‌اکنون در دانشگاه صنعتی و دانشگاه تفرش تدریس می‌شود، که سامانه‌های اطلاعات مکانی به این رشته تخصصی بر می‌گردد، بنابراین وجود دو دانشگاه متصدی این رشته در استان به طور یقین از لحاظ علمی جایگاه بسیار شایسته‌ای را به این کنفرانس خواهد داد.

وی ادامه داد: این کنفرانس به دنبال فعالیت سامانه اطلاعات مکانی در حوزه آب و برق است و برای مسائلی که این دو صنعت را با مشکلات و چالش‌هایی مواجه کرده دارای جایگاه بسیار ارزشمندی خواهد بود.

دکتر نجفی افزود: یکی دیگر از مزایای برگزاری این کنفرانس ثبت آن به لحاظ علمی برای اولین بار در پایگاه استنادی جهان اسلام است به همین منظور تمامی فرآیندهای این کنفرانس به صورت علمی انجام شده است.

دکترنجفی اظهار کرد: از تعداد 575 مقاله یک چهارم یعنی حدود 24 درصد مربوط به صنعت آب، 62 درصد مربوط به صنعت برق و 14 درصد مربوط به بخش دانشگاهی است همچنین 22 درصد پژوهشگران استان در این کنفرانس نقش داشته‌اند.

وی تصریح کرد: فرآیند داوری در این کنفرانس بسیار دقیق بوده و 3 داور مقالات را داوری کرده‌اند، که هم‌اکنون 183 مقاله پذیرفته شده است، از این تعداد 110 مقاله به صورت پوستر و مابقی هم چاپی است که این مقالات نیز در پایگاه استنادی جهان اسلام ثبت خواهند شد.

Copyright © 2018 4GIS. All rights reserved. Created and Supported by Iman Akbari